que contiene la ivermectina 6 mg ivermectina manipulada 6mg como tomar para que sirve las pastillas ivexterm ivermectin paste side effects in humans how does ivermectin kill mites how much horse ivermectin to give a dog stromectol tablets south africa ivermectin covid 19

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Yeni Ekonomi Programı'nı (YEP) açıkladı.

Bakan Albayrak toplantıda, kamu maliyesinde yapılacak tassarruf tedbirleriyle ilgili çok önemli bilgiler verdi.

OVP'yi açıklarken ana hedefimiz yeni bir başarı hikayesi yazmak oldu. Bu amaçla bu programın ismine yeni ekonomi programı dedik.

Bir çok paydaşın katkı verdiği bir OVP oldu. Bugün bu resmen bakarken 2002-2013 Türkiye ekonomisi bir çok alanda önemli atılımlar gerçekleştirdi. 2013 Mayıs ayında Türkiye belkide Türkiye'nin en iyi rakamları mevcuttu. Ancak Mayıs ayının sonunda Gezi olayları ile başlayan süreç ve bölgemizde yaşananlardan topyekun Türkiye'yi ve ekonomimizi hedef aldı. Ekonomik araçların bir silah olarak kullanıldığı bir süreçten geçiyoruz. Tüm bu zorluklardan ülkemizi güçlenerek çıkarmak için bu güçlü programı hayata geçireceğiz. Ekonomimizin zayıf yanlarını da güçlü yanlarını da biliyoruz.

DENGELENME DİSİPLİN VE DEĞİŞİM

Ana hatları Dengelenme Disiplin ve Değişim olarak kurguladığımız bu süreçle bu yıldan başlayan 2019 ve 2020 yılında ekonomimizde bir dengelenme yaşayacağımız süreç olacak.

2021 YILI ENFLASYON HEDEFİ YÜZDE 6

Bütün bunların sonucundan kademeli bir gayri safi yurt içi hasıla artışını göreceğiz. Büyüme ve sürdürülebilir sağlıklı bir çalışma göreceğiz. Programımızı 5 temel hedefler üzerine kurduk. Desteğe ve koordinasyona ihtiyacımız var. Yeniden yapılandırılmış finansal istikrar ve kalkınma hayata geçirilecek. Çok yakında kamu oyuna paylaşacağımız enflasyonla mücadeleyi hayata geçireceğiz. Gıda fiyatlarındaki dalgalanmalar yakından izlenerek mücadele edeceğiz. Birçok aksiyonla enflasyonla mücadele ederek 2021 yılında yüzde 6'ya çekeceğiz.

BAZI PROJELER ASKIYA ALINACAK

Enflasyon sonrası kamu maliyesi ile ilgileneceğiz. Sadece 2019'da ihalesi yapılmamış ve ihalesi yapılmış tüm projeler askıya alınacak. Kamu özel işbirliklerinin verimli olmasına yönelik düzenlemeler hayata geçirilecek. Kayıt dışıyı azaltmak için vergi süreçlerinde önemli iyileştirmeler yapacağız. İndirimleri kademeli olarak kaldıracağız. 2019'da 76 kamu kaynağı hayata geçirilecek.

SÜRDÜRÜLEBİLİR BÜYÜME

Büyümeyi sürdürülebilir sağlıklı bir çizgiye oturtacağız. Fiyat istikrarı için Merkez Bankası elindeki tüm araçları bağımsız bir şekilde kullanmaya devam edecek.